Oczyszczalnia biologiczna Centroplast

Oczyszczalnia Bioekocent pracuje w technologii osadu czynnego co oznacza że flora bakteryjna jest zawieszona w postaci kłaczków (osad unoszący się w ściekach). Kłaczki osadu wchodzą tu w kontakt ze ściekami w warunkach sztucznego napowietrzania i intensywnego mieszania. Bakterie obecne w kłaczkach pochłaniają substancję organiczną ze ścieków czego efektem jest mineralizacja ścieków i wzrost masy osadu czynnego. Dużą zaletą oczyszczalni jest jej pojemność która wynosi w podstawowej wersji 3 m3, dzięki czemu czas przepływu ścieków przez oczyszczalnie jest znacznie wydłużony i bakteria mają długi czas kontaktu z zanieczyszczeniami.

Sterowanie

Sterowanie całym proces oczyszczani odbywa się z szafki która jest umieszczona obok zbiornika lub w pobliskim pomieszczeniu np. garaż. Cała automatyka jest znacząco uproszczona w celu zminimalizowania potencjalnych elementów do uszkodzenia. System składa się ze sprężarki oraz listy w zaworami ręcznie regulowanymi. Obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga interwencji z zewnątrz. Oczyszczalnia wykonuje wszystkie etapy procesu oczyszczania samodzielnie.

Normy i aprobaty

Oczyszczalnia Bioekocent spełnia aktualną normę EN12566-3:2005+A2:2013 i może być stosowana na wszystkich terenach, również w aglomeracji miejskiej.

EkoSan Instal Sp. z o.o.

  • EkoSan Instal Sp. z o.o.