System Pe-flex

System przewodów elastycznych PE-flex to kompletny zestaw materiałów to zbudowania doskonale działającej rekuperacji, z elementów które do siebie dokładnie pasują. Całość tworzona jest przez jednego producenta dzięki czemu mamy pewność, że cały system działa i pasuje. System ten przeznaczony jest do wentylacji domów jednorodzinnych (rekuperacji) z uwzględnieniem umieszczenia przewodów w posadzkach. Eliminuje to główny problem wentylacji, czyli duże przekroje rur. Rury flex mają małe przekroje rzędu 7,5 cm średnicy dzięki czemu mieszczą się w izolacji posadzki. W takim rozwiązaniu, aby zapewnić dostateczną ilość dostarczanego powietrza montuje się 2-3 przewody do jednego nawietrznika. Drugą ogromną zaletą jest powłoka antybakteryjna, antystatyczna i antygrzybiczna co sprawia, że całość jest bardzo czysta i pracuje przez wiele lat niezawodnie. Jesteśmy stałym partnerem firmy Pe-flex co można sprawdzić na ich stronie internetowe.

Z nami zbudujesz kompletny i dobrze działający system rekuperacji.

skrzynki rozdzielcze Całość zaczyna się od skrzynki rozdzielcze ze stali NIERDZEWNEJ zamawiane indywidualnie pod każdego klienta. Znajduje się ona za rekuperatorem, może być ich kilka w zależności od ilości kondygnacji w budynku. Skrzynki zawsze są dwie: jedna to nawiew a druga to wywiew.

Element drugi, przewody elastyczne

przewody wentylacyjne Są to rury wykonane z tworzywa sztucznego z wewnętrzną powłoką antybakteryjną, przeważnie stosowane średnice to 75mm dzięki czemu doskonale mieszczą się styropianie izolującym stop lub poszczególne kondygnacje. Posiadają wysoką odporność dzięki czemu mogą być zalane betonem.

Element trzeci, skrzynki rozprężne

skrzynki rozprężne Są końcowym elementem systemu rekuperacji, to na nich montuje się anemostaty nawiewne i wywiewne. Są wykonane z tego samego tworzywa co przewody i posiadają przedłużenia w zależności od grubości stropu. Można też je bardzo dobrze montować nad sufitem powieszanym.   System przewodów do rozprowadzenia powierza PE- flex to kompletny system który doskonale się sprawdza i funkcjonuje. Można go również umieszczać pod ogrzewaniem podłogowym. wentylacja w posadce