Rekuperacja, wentylacja Lublin

Oferta
Systemy rekuperacji i gruntowe wymienniki ciepła

wanas Lublin pro-vent Lublin aeris Lublin

Oferujemy Państwu nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej (rekuperacja) dla domów jednorodzinnych oraz obiektów usługowo przemysłowych. Wszystkie nasze inwestycje realizujemy profesjonalnie w oparciu o normy i wytyczne poszczególnych producentów. Mamy w ofercie rekuperatory 3 producentów: Wanas, Pro-vent, oraz Aeris. Są to centrale wentylacyjne najlepszych producentów w zakresie cenowym dostosowanym dla każdego. Instalacje rekuperacji są nowoczesne, skuteczne i ciche. Instalujemy jako jedni z nielicznych gruntowe wymienniki ciepła jak wymienniki powietrzne płytowe, powietrzne rurowe oraz glikolowe. Uzupełnienie systemu rekuperacji w gruntowy wymiennik ciepła podnosi znacząco jej skuteczność oraz daje możliwość chłodzenia powietrza nawiewanego w lecie, co jest bardziej efektywne od klimatyzacji i jest darmową energią.

Oferowane przez nas rekuperatory posiadają zaawansowaną automatykę sterującą i dają możliwość sterowania przez internet jako inteligenty dom lub aplikacje dedykowane przez producentów. Mają Państwo w ten sposób podgląd 24 godziny na dobę na sytuacje i warunki jakie panują w domu podczas nieobecność mieszkańców.

Wszystkie rekuperatory to wysokiej jakości produkty spełniają wszystkie obowiązujące normy i wymagania o dużej skuteczności odzysku ciepła. Rekuperacja to obecnie najlepsza droga dla energooszczędnych i pasywnych domów ponieważ bez tej instalacji nie można uzyskać parametrów dla takich domów. Po za korzyścią ekonomiczną w postaci odzysku ciepła z powietrza wywiewanego oraz odzysku ciepła z gruntu w przypadku wymiennika gruntowego dochodzi wielka i niedoceniona zaleta czyli poprawa klimatu wewnątrz budynku. Ciągłe dostawy świeżego powietrza znacząco wpływają na samopoczucie jego mieszkańców w pozytywny sposób.

Rekuperacja dzieli się nie dwie części czyli rekuperator i system przewodów rozprowadzających powietrze. Stosowane przez nas systemu to dla większych obiektów izolowane stalowe rury ocynkowane oraz dla domów jednorodzinnych systemy FLEX czyli elastyczne przewody z PE wyposażone w warstwy antybakterujne, antygrzybiczne i antystatyczne. Wszystkie wyroby posiadają atesty higieniczne i są dopuszczone do stosowania w wentylacji. W większości przypadków korzystamy z systemu PE-flex firmy Termokontrol.

  • Więcej informacji o gruntowych wymiennikach ciepła przeczytasz tutaj
  • O oferowanych systemach przewodów antybakteryjnych czytaj tutaj
  • O poszczególnych producentach rekuperatorów możesz przeczytać klikając na ikonkę rekuperatora na początku strony

Z firmą Ekosan Lublin stworzysz przyjemny klimat w swoim domu, a ponieważ oferujemy szeroki zakres usług z branży sanitarnej to nasze instalacje doskonale ze sobą współgrają i nie tworzą żadnych problemów. Nasz obszar działania to Lublin i jego okolice 50 km.

rekuperacja Lublin
Dlaczego rekuperacja jest ważna?

Dzisiejsze domy są coraz bardziej energooszczędne, a to oznacza, że są niezwykle szczelne. Zapewnia im to dobra termoizolacja oraz wysokojakościowa stolarka okienna. Jednak przez ograniczoną ilość powietrza z zewnątrz może dojść do niemałych problemów wewnątrz domu – na przykład złego samopoczucia domowników. Pewnym rozwiązaniem jest wentylacja, jednak z systemu wentylacji nie możemy odzyskać ciepła z powietrza usuwanego z budynku.

Czym jest rekuperacja?
wentylacja Lublin

Rekuperacja to system pozwalający odzyskać ciepło z powietrza, jakie jest wydalane na zewnątrz budynku. Wszystko dzięki systemowi scentralizowanej wentylacji, która zawiera zarówno przewody nawiewne, jak i wywiewne. Łączą się one w przewodzie zbiorczym, jaki można już połączyć z wymiennikiem ciepła. W ten sposób ciepło z powietrza, jakie wychodzi z domu, przekazywane jest do powietrza pobieranego z zewnątrz. Ważna jest nie tylko wentylacja Lublin, ale również filtry powietrza, które nadają mu pożądanej temperatury. Latem dochodzi do ochłodzenia powietrza, zimą zaś jest ono podgrzewane.

Znaczenie wentylatora

Przepływ powietrza zapewnia odpowiedni wentylator znajdujący się w centrali. Stamtąd powietrze poprzez przewody trafia do wszystkich pomieszczeń w budynku. W tym momencie należy podkreślić to, że przewody powinny posiadać odpowiednią izolację i średnicę, co najlepiej oszacują profesjonaliści z danej branży. Dopływ świeżego powietrza zapewniają kolejno nawiewniki. Z kolei kratki wywiewne pozwalają usunąć powietrze zalegające w tym samym pomieszczeniu i transportują je do centrali. Wentylator przepuszcza strumień przez filtr, następnie kieruje do wyrzutni powietrza, która powinna być oddalona od czerpni o co najmniej kilkanaście metrów. W ten sposób nie będzie zanieczyszczała powietrza trafiającego do wentylacji.

Korzyści z posiadania rekuperacji w domu

Jak widzimy rekuperacja posiada więcej zalet niż takie rozwiązania jak klimatyzacja Lublin. Dzięki rekuperacji możemy przede wszystkim oszczędzić wiele na ogrzewaniu – to wszystko dzięki odzyskowi ciepła z części powietrza. Do tego powietrze w domu jest o wiele lepszej jakości. Zużyte, zastałe powietrze opuszcza dom, a w jego miejsce pojawia się świeża porcja nowego. Zastosowanie odpowiednich filtrów pozwala oczyścić powietrze w domu z takich zanieczyszczeń jak wirusy, bakterie, czy alergeny. Może być ono również jonizowane. Dzięki temu poziom jonów dodatnich, jakie są produkowane przez urządzenia elektroniczne, zostaje wyregulowany przez obecność jonów ujemnych. W otoczeniu znajduje się również mniej kurzu i szkodliwych roztoczy. Dla niektórych ważnym może być również to, że rekuperacja pozwala ograniczyć ilość owadów krążących w powietrzu. Oznacza to mniej much i komarów w naszym codziennym otoczeniu.

Najważniejsze informacje dotyczące rekuperacji

Rekuperacja może zostać wprowadzona do każdego budynku. Jednak ten system najlepiej jest zaplanować już na etapie projektowania budynku. W celu realizacji projekt powinien zostać stworzony przez inżyniera, który do tego musi skonsultować się ze specjalistą. Pamiętajmy, że rekuperacja jest warunkiem czystego, ekologicznego oraz energooszczędnego domu.

Zapraszamy do kontaktu

Kontaktując się z nami mogą Państwo uzyskać właśnie takie warunki w swojej codziennej przestrzeni. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i stały kontakt. Nasi klienci mogą liczyć na rozwiązania tworzone w oparciu o najlepszej jakości materiały. Z chęcią odpowiemy na Wasze pytania – zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

wentylacja mechaniczna Lublin wentylacja mechaniczna