Systemy rekuperacji i gruntowe wymienniki ciepła

rekuperacja Lublin

System rekuperacji jest projektowany i montowany po to, by odzyskać ciepło ze zużytego już powietrza w zimie oraz ochładzania pomieszczeń w lecie. To jedna z naszych dodatkowych usług, którą będziemy realizować – tak jak wszystkie nasze prace – przy wykorzystaniu materiałów od najlepszych producentów na rynku. Instalowana przez nas rekuperacja Lublin jest gwarantem ergonomii, ekologii i ekonomii we wszystkich budynjach.

Dlaczego rekuperacja jest ważna?

Dzisiejsze domy są coraz bardziej energooszczędne, a to oznacza, że są niezwykle szczelne. Zapewnia im to dobra termoizolacja oraz wysokojakościowa stolarka okienna. Jednak przez ograniczoną ilość powietrza z zewnątrz może dojść do niemałych problemów wewnątrz domu – na przykład złego samopoczucia domowników. Pewnym rozwiązaniem jest wentylacja, jednak z systemu wentylacji nie możemy odzyskać ciepła z powietrza usuwanego z budynku.

Czym jest rekuperacja?

rekuperatory Lublin

Rekuperacja to system pozwalający odzyskać ciepło z powietrza, jakie jest wydalane na zewnątrz budynku. Wszystko dzięki systemowi scentralizowanej wentylacji, która zawiera zarówno przewody nawiewne, jak i wywiewne. Łączą się one w przewodzie zbiorczym, jaki można już połączyć z wymiennikiem ciepła. W ten sposób ciepło z powietrza, jakie wychodzi z domu, przekazywane jest do powietrza pobieranego z zewnątrz. Ważna jest nie tylko wentylacja Lublin, ale również filtry powietrza, które nadają mu pożądanej temperatury. Latem dochodzi do ochłodzenia powietrza, zimą zaś jest ono podgrzewane.

Znaczenie wentylatora

Przepływ powietrza zapewnia odpowiedni wentylator znajdujący się w centrali. Stamtąd powietrze poprzez przewody trafia do wszystkich pomieszczeń w budynku. W tym momencie należy podkreślić to, że przewody powinny posiadać odpowiednią izolację i średnicę, co najlepiej oszacują profesjonaliści z danej branży. Dopływ świeżego powietrza zapewniają kolejno nawiewniki. Z kolei kratki wywiewne pozwalają usunąć powietrze zalegające w tym samym pomieszczeniu i transportują je do centrali. Wentylator przepuszcza strumień przez filtr, następnie kieruje do wyrzutni powietrza, która powinna być oddalona od czerpni o co najmniej kilkanaście metrów. W ten sposób nie będzie zanieczyszczała powietrza trafiającego do wentylacji.

Korzyści z posiadania rekuperacji w domu

Jak widzimy rekuperacja posiada więcej zalet niż takie rozwiązania jak klimatyzacja Lublin. Dzięki rekuperacji możemy przede wszystkim oszczędzić wiele na ogrzewaniu – to wszystko dzięki odzyskowi ciepła z części powietrza. Do tego powietrze w domu jest o wiele lepszej jakości. Zużyte, zastałe powietrze opuszcza dom, a w jego miejsce pojawia się świeża porcja nowego. Zastosowanie odpowiednich filtrów pozwala oczyścić powietrze w domu z takich zanieczyszczeń jak wirusy, bakterie, czy alergeny. Może być ono również jonizowane. Dzięki temu poziom jonów dodatnich, jakie są produkowane przez urządzenia elektroniczne, zostaje wyregulowany przez obecność jonów ujemnych. W otoczeniu znajduje się również mniej kurzu i szkodliwych roztoczy. Dla niektórych ważnym może być również to, że rekuperacja pozwala ograniczyć ilość owadów krążących w powietrzu. Oznacza to mniej much i komarów w naszym codziennym otoczeniu.

Najważniejsze informacje dotyczące rekuperacji

Rekuperacja może zostać wprowadzona do każdego budynku. Jednak ten system najlepiej jest zaplanować już na etapie projektowania budynku. W celu realizacji projekt powinien zostać stworzony przez inżyniera, który do tego musi skonsultować się ze specjalistą. Pamiętajmy, że rekuperacja jest warunkiem czystego, ekologicznego oraz energooszczędnego domu.

Zapraszamy do kontaktu

Kontaktując się z nami mogą Państwo uzyskać właśnie takie warunki w swojej codziennej przestrzeni. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i stały kontakt. Nasi klienci mogą liczyć na rozwiązania tworzone w oparciu o najlepszej jakości materiały. Z chęcią odpowiemy na Wasze pytania – zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

systemy rekuperacji Lublin


Poradnik >

EkoSan Instal Sp. z o.o.

  • EkoSan Instal Sp. z o.o.