Rekuperacja

montaż rekuperacji Lublin W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić nowoczesny dom, który nie jest wyposażony w rekuperację, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jest to konieczność, aby dom był w standardzie niskoenergetycznym. Technologia odzysku ciepła ze zużytego powietrza nie jest wcale nowym pomysłem, stosuje się ją już od bardzo dawna. W Polsce dopiero w ostatnich latach zyskuje na ogromnej popularności z powodów wysokich cen energii i konieczności zapewnienie oszczędności na ogrzewaniu.

Z firmą Ekosan Lublin stworzysz przyjemny klimat w swoim domu, a ponieważ oferujemy szeroki zakres usług z branży sanitarnej to nasze instalacje doskonale ze sobą współgrają i nie tworzą żadnych problemów. Nasz obszar działania to Lublin i jego okolice 50 km.

schemat rekuperacji

Dlaczego rekuperacja jest ważna?

Dzisiejsze domy są coraz bardziej energooszczędne, a to oznacza, że są niezwykle szczelne. Zapewnia im to dobra termoizolacja oraz wysokojakościowa stolarka okienna. Jednak przez ograniczoną ilość powietrza z zewnątrz może dojść do niemałych problemów wewnątrz domu – na przykład złego samopoczucia domowników. Pewnym rozwiązaniem jest wentylacja, jednak z systemu wentylacji nie możemy odzyskać ciepła z powietrza usuwanego z budynku.

Czym jest rekuperacja?

rekuperacja schemat

Rekuperacja to system pozwalający odzyskać ciepło z powietrza, jakie jest wydalane na zewnątrz budynku. Wszystko dzięki systemowi scentralizowanej wentylacji, która zawiera zarówno przewody nawiewne, jak i wywiewne. Łączą się one w przewodzie zbiorczym, jaki można już połączyć z wymiennikiem ciepła. W ten sposób ciepło z powietrza, jakie wychodzi z domu, przekazywane jest do powietrza pobieranego z zewnątrz.

Znaczenie wentylatora

Przepływ powietrza zapewnia odpowiedni wentylator znajdujący się w centrali. Stamtąd powietrze poprzez przewody trafia do wszystkich pomieszczeń w budynku. W tym momencie należy podkreślić to, że przewody powinny posiadać odpowiednią izolację i średnicę, co najlepiej oszacują profesjonaliści z danej branży. Dopływ świeżego powietrza zapewniają kolejno nawiewniki. Z kolei kratki wywiewne pozwalają usunąć powietrze zalegające w tym samym pomieszczeniu i transportują je do centrali. Wentylator przepuszcza strumień przez filtr, następnie kieruje do wyrzutni powietrza, która powinna być oddalona od czerpni. W ten sposób nie będzie zanieczyszczała powietrza trafiającego do wentylacji.

  • rekuperatory lublin
  • wentylacja lublin
  • wentylacja mechaniczna lublin
  • przewody flex
  • rekuperacja lublin
  • montaż rekuperacji lublin
  • montaż wentylacji lublin
  • montaż rekuperatorów lublin
  • firma montująca rekuperację lublin
  • wykonawca rekuperacji lublin